Loksutada, kuid mitte segada

14/05/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras euro ja vaktsiinid.

Euro tõus. Brüsseli ajalehe Politico teatel Kreeka Delphis toimuval majandusfoorumil öeldi eile, et vahe euro ja dollari kui globaalsete valuutade vahel kaob - ja et praeguses rahvusvahelises finantssüsteemis dollari väärtus väheneb ja euro vastupidi tõuseb ja maailma majanduse jaoks see on muutus paremuse poole.

Kompleksne Sputnik. Alates esmaspäevast pakub San Marino Vabariik (Itaalias) turistidele "vaktsiinipuhkust": igaüks saab seal kaks Sputniku annust 50 euroga annuse kohta, tingimusel, et mõlemad korrad (21-päevase vahega) maksab kinni ka kohaliku hotellitoa kolme öö eest. See on esimene selline algatus EL-is, mille liige San Marino muide ei ole. Politico andmetel palus kääbusriik vaktsiine Itaalialt. Neid saamata, pöördus ta veebruaris Venemaa poole. 

Parem mitte segada. Lancetis avaldatud uuring näitas, et vaktsiinide segamisel - näiteks AstraZeneca esimese ja Pfizeri teise annuse süstimisel - suurenevad sellised kõrvaltoimed nagu väsimus, lihasvalu ja peavalud.