Loomaaeda ilma testita

05/05/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras ohud demokraatiale ja Euroopa esikohal. 

Reaalsed ohud demokraatiale. Värske küsitlus „Demokraatia tajumise indeks“ näitas, et erinevates maailma osades elavate tavaliste inimeste arvates seisneb suurim oht demokraatiale mitte võõrriikide sissetungis valimistesse sotsiaalmeedia kaudu, vaid majanduslikus ebavõrdsuses (64% ), kirjutab Brüsseli ajaleht Politico. Sellele järgnevad sõnavabaduse piirangud (53%), ebaausad valimised (49%) ja tehnokorporatsioonid (48%). Konkreetsetest riikidest on inimeste ettekujutuses suurim oht demokraatiale USA (45%), Hiina (38%) ja Venemaa (30%).

Meetmed Ameerika ja Hiina vastu. Euroopa Komisjon kavatseb välja pakkuda seaduse, mis faktiliselt takistab ettevõtetel turule sisenemist riikidest, kus EL-i ettevõtetel ei ole lubatud konkurssidel osaleda. Politico seob seda president Bideni üleskutsega "osta toodetud Ameerikas". Teiselt poolt pakub Euroopa Komisjon meetmeid, mis piiravad suurte välistoetustega ettevõtete osalemist meie pakkumistel - see on meede peamiselt Hiina vastu.

Andke vaktsineeritutele vabadus! Saksamaal kavatsetakse anda rohkem õigusi lõplikult vaktsineeritutele, näiteks saavad nad külastada juuksurit või loomaaeda ilma koroonaviiruse testita.