Poliitilised hallad

03/05/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras – majandus ja Venemaa.

Lootus vaktsiinidele. Euroopa majandus näitab  sügavast majanduslangusest väljatuleku märke.  Kõik loodavad juulis EL-s Brüsseli raha voolamisele ja vaktsiinide tõhususele. Brüssel on sõlminud Pfizeriga lepingu täiendava 1,8 miljardi doosi saamiseks kuni 2023. aastani.

Külm sõda jätkub. "Vladimir Putini Venemaa ei ole rahvusvaheline standardpartner. Ta soovib meid lõhestada ja usaldamatust külvata, ”ütles Euroopa Komisjoni asepresident Vera Jourová, üks kaheksast EL-i kodanikust, kellel on nüüd Venemaale sisenemise keeld. EL-i tippametnikest sattus nimekirja Euroopa Parlamendi president David Sassoli ja Eesti kodanikest - keeleosakonna (endise keeleinspektsiooni) juhataja Ilmar Tomusk. Yourova ei plaaninud Venemaale sõita ja oli seal viimati 15 aastat tagasi. Järgmise puhkuse ajal kavatseb ta „Gulagi saarestiku“ uuesti läbi lugeda.

Kas Nord Stream 2-ga on kõik? Vera Jourova kavatseb Brüsseli ajalehe Politico andmetel kasutada Kremli käiku lõpetamata torujuhtme "tapmiseks". Yourova veenab EL-i valitsusi, et „tänapäeva Venemaal on kõik režiimiga seotud. Puuduvad "puhtalt majanduslikud" projektid. " Kõike seda arutatakse lähemalt tippkohtumisel 25. mail.