"Sest et olen naine"

27/04/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras solvumus ja raiskamine.

Sete jäi alles. "Olen esimene naine, kellest sai Euroopa Komisjoni president. Olen Euroopa Komisjoni president. Eeldasin, et mind võetakse vastu vastavalt ka kahe nädala taguse Türgi visiidi ajal. See ei olnud nii, ”ütles Ursula von der Leyen eile Euroopa Parlamendile. -Jõudsin järeldusele, et see juhtus seetõttu, et olen naine. Mul oli valus, ma olin üksi. Nagu naine, nagu eurooplane." Muuhulgas on see ka vihje Euroopa Ülemkogu juhi Charles Micheli käitumisele, kes oleks võinud seista Euroopa Komisjoni juhi eest, kui viimasele pakuti kohta Erdoganist eemal asuval diivanil ja mitte tugitoolil tema kõrval, kuid ta ei teinud seda (sest istus sinna ise).

Kandidaat esimesele trahvile. Esimene riik, mida tabab uus Euroopa karistusmehhanism EL-i rahaliste vahendite raiskamise eest, peaks olema Tšehhi Vabariik, ütles Euroopa Parlamendi Eelarvekomisjoni juht Monika Hohlmeier. Jutt käib peaministrist Andrej Babišist ja tema korporatsioonist Agrofert, mis Holmeieri sõnul rikkus nii Tšehhi kui ka EL-i seadusi, olles saanud raha (Tšehhi) maksumaksjatelt.

Fare thee well! and if for ever… Täna lõpeb Brüsselis Brexiti saaga: parlamendiliikmed ratifitseerivad Ühendkuningriigiga kaubandus- ja koostöölepingu.