Miljard kolmandat doosi

16/04/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras vaktsineerimine ja roheline kokkulepe.

Hiina muutub roheliseks. Täna hommikul toimus Prantsusmaa, Saksamaa ja Hiina juhtide telefonivestlus, mis oli pühendatud võitlusele globaalse soojenemise vastu. EL investeerib sellesse võitlusse palju ressursse - ja on huvitatud sellest, et Hiina, riik, mis vastutab veerandi kasvuhoonegaaside heitkoguste eest, läheks üle „rohelisse“ leeri.

Liidrid saavad vaktsiini. Angela Merkel saab täna koronaviiruse vaktsiini - ja see on AstraZeneca vaktsiin, vaatamata kõigile tromboosiriskidele. Eile sotsmeedias Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen pani välja  oma vaktsineerimisest foto. Brüsseli ajalehe Politico andmetel sai vaktsiini Euroopa Komisjoni aparaadist 1500 inimest (vanuse või muude riskitegurite järgi), sealhulgas seitse (27st) Euroopa volinikku.

Defitsiit kaob. Pfizeri korporatsiooni direktori sõnul pole "paari kuu pärast vaktsiinide tarnimisega probleeme". Teisalt ütleb Pfizer, et inimestel on aasta jooksul vaja kolmandat annust - ja et ettevõte on valmis seda müüma: "Meie tehased võiks järgmisel aastal toota kolm miljardit doosi."