Tagasi stardipunkti

19/03/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras vaktsiinid ja sanktsioonid.

AstraZeneca tagasitulek. Euroopa Ravimiamet (EMA) otsustas, et AstraZeneca on ohutu vaktsiin, selle kasulikkus kaalub üles puudused, kuid ei saa välistada võimalikku seost haruldase tromboositüübiga. EL-i riigid on selle vaktsiini kasutamise taas heaks kiitnud. Järgmine küsimus AstraZeneca korporatsioonile on hanked: miks on neid ikkagi nii vähe?

Ameerika ähvarduste tagasitulek. USA välisministeerium ähvardab taas Nord Stream 2 projektiga tegelevaid ettevõtteid sanktsioonidega, kui nad "koheselt tööd ei lõpeta". Välisministeerium väidab, et torujuhe on "halb tehing Saksamaale, Ukrainale, meie liitlastele ja partneritele Kesk- ja Ida-Euroopas". Ainult et Saksamaa pole sellega mingil põhjusel nõus.

Õiguse ülimuslikkuse põhimõte tagasitulek. EL võib hakata õiguse ülimuslikkuse põhimõtet mitte järgivaid riike (seni on need Poola ja Ungari) karistama juba sel aastal. Üks võimalustest on 1,8 triljoni euro suuruse EL-i eelarveliste vahendite külmutamine, ütles intrevjuus Euroopa Komisjoni volinik Vera Jourová.