Taiwanile järele jõuda ja edestada

09/03/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras USA, Venemaa ja pooljuhid.

Oleme rahu ja sõpruse poolt! Euroopa Parlamendis esinedes rõhutas asepresident Kamala Harris  igal võimalikul viisil, et EL ja USA peaksid jääma sõpradeks. Kas tõesti kavatseme lähiajal sõlmida Atlandi-ülese kaubandus- ja investeerimislepingu? Euroopa endine kaubandusvolinik Cecilia Malmström ütles Brüsseli ajalehele Politico antud intervjuus, et see  on ebatõenäoline: "Ei meie ega ka nemad pole selleks veel valmis."

Digitaalne kompass. Aastaks 2030 kavatseb EL arendada digitaaltehnoloogiat ja toota ülitõhusaid pooljuhte kiiremini kui Taiwanis. Tänu 2030. aasta digitaalse kompassi kavaga ette nähtud investeeringutele peaks Euroopa saama kiipide tootmise liidriks, ilma milleta tehnoloogiad enam hakkama ei saa.

Ohtlikud sidemed? Kuu lõpu poole toimuval märtsikuu EL-i tippkohtumisel peavad bloki juhid muu hulgas strateegilist arutelu Euroopa sidemetest Venemaaga.