Miljoneid erinevaid doose

08/03/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras 8. märts ja unistused vaktsiinidest.

Rahvusvaheline naistepäev. Pidupäeva puhul esinevad Euroopa Parlamendis videosõnumiga  naispoliitikud - Ameerika Ühendriikide asepresident ja Uus-Meremaa peaminister. Avaldustega 8. märtsi puhul esinesid ka Ursula von der Leyen ja Angela Merkel. Nagu ütles Saksamaa kantsler: " Lõpuks peaksid naised teenima sama palju kui mehed.“

Rohkem vaktsiine, häid ja erinevaid. Von der Leyen loodab, et aprillis saab EL-is olema kaks korda rohkem vaktsiine – seda lubasid tootjad, lisaks veel rohkem vaktsiine kiidetakse heaks. Selle nädala jooksul oodatakse Johnson & Johnsoni heakskiitu. Juuni lõpuks peaks Euroopa saama kokku 300 miljonit doosi. Kuid me jääme plaanist tohutult maha: praegu on EL-i riigid saanud näiteks ainult kolmandiku kavandatavast Moderna vaktsiini kvartalivarust. Pole ime, et Itaalia blokeeris AstraZeneca vaktsiini ekspordi Austraaliasse ning Prantsusmaa toetas teda.