Järjest sotsiaalsem liit

04/03/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras sooline lõhe, tööhõive ja Orbánist vabanemine.

Seelik ja püksid. Euroopa Komisjon kuulutab täna välja meetmed meeste ja naiste palgalõhe vähendamiseks. Peamiselt on see "sissetuleku läbipaistvus ja mehhanism, mis aitab selle arengule kaasa." Naised teenivad EL-is keskmiselt 14% vähem kui mehed ja nende pensionid on 30% madalamad. Eesti kuulub nende riikide hulka, kus 2018. aastal oli palgalõhe suurim - umbes 20%.

Keskpika tähtajaga eesmärgid. Eilsel tööhõivekonverentsil teatas Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen, et aastaks 2030 78% -l EL-i täiskasvanud elanikkonnast peaks  olema töökoht - ja vähemalt 60% täiskasvanutest peavad igal aastal ennast täiendama ja ümber õppima.

Kuidas Orbanist lahti saada. Euroopa Parlamendi suurim fraktsioon, konservatiivne ERP, on muutnud sisekorraeeskirju ja võib nüüd välja heita mis tahes rahvuserakonna, kes neid rikkub. EPP oleks muuhulgas võinud Ungari peaministri Viktor Orbani Fideszi partei minema lüüa - kui Orban poleks ise fraktsioonist lahkunud. Nüüd on Fidesz pruut, kellele jookstakse tormi; selle saadikute ees poevad  aktiivselt kaks fraktsiooni - mõõdukalt konservatiivsed "Euroopa konservatiivid ja reformistid" ning varjamatult paremäärmuslik "Identiteet ja demokraatia" (selle osa on ka meie EKRE).