CO2, millest saime lahti

03/03/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras sisepiirid ja välisvõlad.

Berliini "ei". Saksamaa kehtestas Austria ja Tšehhi piiril turvakontrolli meetme; Euroopa Komisjon pakkus uuesti järele mõelda, millele Saksamaa suursaadik EL-is Michael Clauß vastas kuueleheküljelise kirjaga, mille sisu taandub sõnale "ei". Sakslaste tervis on olulisem kui avatud piirid. Belgia, Taani, Soome, Ungari ja Rootsi said Euroopa Komisjonilt sarnaseid kirju ning tõenäoliselt saavad ka samad vastused.

Eelarveküsimus. Euroopa Komisjon avaldab täna reeglid EL-i rahandusministritele selle kohta, kui palju riik saab laenu võtta. Tavaliselt on need reeglid karmid, kuid praegu ei hakka neid keegi järgima - raha on vaja eranditult kõikide riikide majanduse käivitamiseks.

Ei ole head ilma halvata. 2020. aastal põhjustasid pandeemiaga seotud piirangud CO2 heide atmosfääri rekordiliselt madala taseme - planeet Maa pole midagi sellist näinud 1945. aastast alates.