Lihtsalt tippkohtumised

22/06/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras tippkohtumised.

Reedene tippkohtumine. Reedel ei suudetud ning isegi ei üritatud EL-i juhtide poolt milleski kokkuleppele jõuda - nagu oligi arvata. Täna teeb president Macron visiiidi Hollandisse, et veenda kangekaelset peaministrit Mark Ruttet andmaks oma toetust EL-i eelarvele.

Kõrgeimal tasemel. Tänasel Euroopa-Hiina videokonverentsil osaleb koos Euroopa Ülemkogu ja Euroopa Komisjoni presidentidega mitte peaminister Li Keqiang vaid Hiina president Xi Jinping. See on esimene nii kõrge tasemega EL-i ja Hiina kohtumine. Kuid sellelt tippkohtumisel ei saa siiski oodata mingeid konkreetseid tulemusi.

“Kaebuste raamat”. Äsja avaldatud raamatus "The Room Where It Happened" väitis Trumpi endine liitlane John Bolton, et Trump nimetas eelmist Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit õelaks ja meeletult Ameerika Ühendriike vihkavaks persooniks ning Trumpi uskumuse kohaselt on just Juncker NATO eelarve mõjutaja.