Käimas on interneti-tippkohtumine

19/06/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras tippkohtumine, rassism ja meie äride kaitse.

Väheste ootuste tippkohtumine. Täna toimuv EL-i riikide juhtide internetikohtumine “koronaviiruse” formaadis ei tõota siiski midagi uut: juhid ei jõua lõplikult kokkuleppele euroeelarvega seonduvas ning toimub ehk vaid lähenemine ühistele seisukohtadele. Brüssel loodab, et ehk mõned kokkuhoidu pooldavad riigid nõustuvad Euroopa Komisjoni eelarveprojekti globaalse ülesehitusega. Brüsseli ajalehe Politico andmetel on internetikohtumisel ka omad eelised, kuna saadakse varakult õhtule - kohtumine toimub ilma vaheaegadeta, kus saaks toimuda personaalsed kohtumised koos karastusjookide nautimisega ja see loob tingimused kiiremaks nädalavahetuse nautimiseks.

Parlamendiliige rassisimi ja Belgia politsei vastu. Põhjavaksalis Gare du Nord viibinud Saksamaa parlamendisaadik Pierrette Herzberger-Fofana oli tunnistajaks politsei vägivallatsemisele mustanahaliste teismeliste suhtes ning jäädvustas olukorra oma mobiiltelefoni. Parlamendisaadik sai seejärel politseilt kurjategijatega sarnase kohtlemise: talt võeti ära mobiiltelefon, kamandati näoga vastu seina ja teostati läbiotsimine... Herzberger-Fofana usub, et politsei käitumine tema suhtes oli tingitud parlamendisaadiku tumedast nahavärvist – kogu politsei tegutsemine viitaks nagu rassismile. Euroopa Parlamendi president David Sassoli on lubanud juhtunus selgusele jõuda.

Me oleme kaitsel. Eilsel täiskogu istungjärgul tegi Euroopa Parlament ettepaneku Euroopa Komisjoni volinikele, et kaitsta Euroopa ettevõtteid väljastpoolt tulevate ülesotsmiste eest, soovides viivitamatult kehtestada ajutise ettevõtete ostmise keelu välismaalastele. Selle ettepaneku poolt anti 658 häält.