Koroonaviirus EL-is ja teie telefonis

15/06/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorraskasulikud äpid ja ökoloogia.

Mul on äpp ja valmis reisiks. Euroopa Komisjon käivitab EL-is mobiilirakenduse Re-open EU, kust on kõigil võimalus saada uusimat teavet erinevate riikide piirireeglite, ühistranspordi, reisipiirangute, riiklike tervisemeetmete kohta (näiteks info maskikandmise kohustuse kohta selles riigis), samuti kirikute ja muuseumide, restoranide, baaride ja randade lahtiolekute kohta, lubatud koosolekute suuruse kohta jne, jne, jne.

Rohelise vesiniku heaks! Holland, Austria, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa, Luksemburg ja Šveits tegid ühisavalduse, et Euroopa peab kiiresti investeerima rohelise ehk “puhta” vesiniku tootmisesse. Tootmises kasutataks taastuvenergiat ja protsessiks oleks vee elektrolüüsimine, mille tulemusel ei toimu CO2 eraldumist saastena.

Las Brüssel kadestab. Täna toimub Brexiti jaoks kaks olulist sündmust: esiteks kohtub Suurbritannia peaminister Boris Johnson EL-i liidritega ning ta ei palu Brexiti tähtaja pikendamist, mis omakorda tähendab läbirääkimiste luhtumist; teiseks aga jätkuvad Suurbritannia ja USA vahelised läbirääkimised. Nagu Brüsseli ajaleht Politico märgib, flirdivad britid Washingtoniga lootuses, et Brüssel saab armukadedaks ja teatab Suurbritanniale: "Oleme teie heaks valmis kõike tegema."