Matemaatika ja valeinformatsioon

10/06/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras euroeelarve, valed ja USA sõjaväelased.

Euroeelarvest. Austria rahandusminister edastas info EL-i eelarve projekti vastuvõetamatusest Austriaga seonduvas osas, sest väidetavalt suureneks Austria panus ligi 50% ulatuses. Kuid austerlasest Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Johannes Hahn vaidleb sellele väitele vastu: Austria sissemaksed eriti ei suurene ja vastupidiselt väidetele saab Austria uuest euroeelarvest hoopis palju kasu. Samas teatas Hollandi välisminister Brüsseli ajalehele Politico, et ees on ootamas veel palju tööd.

Just Venemaa ja Hiina. Täna esitlevad Euroopa Komisjoni asepresident Vera Jourová ja EL-i välisasjade kõrge esindaja Josep Borrell dokumenti, mille süüdistatakse Venemaa Föderatsiooni ja Hiinat koroonaviiruse pandeemiaga seonduva valeinformatsiooni levitamises.

Omaalgatuslikult. Selgus tõsiasi, et ei Saksamaa kaitseminister ega Ameerika Ühendriikide Senati relvajõudude komitee esimees pole kuulnudki faktist, et USA alustab oma väekontingendi osalist väljaviimist Saksamaalt, nagu Trump seda avalikult juba teatanud oli.