Davosil on küsimusi

24/01/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras maailma liidrite seiklused Davosis.

Merkel kliima kohta. Pärast seda, kui Trump praktiliselt keeldus tunnistamast globaalset soojenemist ja Ursula von der Leyen kinnitas, et roheline tehing on mudel Euroopa majanduskasvu jaoks, astus Davosi lavale Angela Merkel.   Neljapäeval ütles ta, et jutt käib “meie kontinendi ellujäämisest”, et rikkad riigid nagu Saksamaa “on kohustatud tegema rohkem” ja et “tegevusetuse hind saab olema palju kõrgem, kui tegevuse hind.”

Kas Prantsusmaa taganeb? Neljapäeval ütles Prantsusmaa rahandusminister, et tema riik lükkab Ameerika tehnogigantide maksustamise kuni aasta lõpuni edasi. Ameerika Ühendriigid nõustusid omakorda Prantsuse kaupu esialgu mitte maksustada ning justkui pehmendasid oma positsioone nende samade tehnogigantide suhtes.

Eelarveläbirääkimised. Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel kohtub kõigi 27 EL-i riigi juhtidega eraldi, et arutada Euroopa eelarvet aastateks 2021-2027.