Vene torumees Davosis

22/01/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa ja Ameerika kokkupõrge Davosis.

Donald + Ursula = Davosis kohtusid eile USA president ja Euroopa Komisjoni juht. Diplomaatiliselt võeti kohtumine kokku sõnadega, et pooled ei leppinud kokku muus, kui vaid üldsõnalistes lubadustes teha koostööd ja veel kord koostööd. Trump ootab "käegakatsutavaid tulemusi" USA ja EL-i kaubanduses, kuid detailidesse ei laskutud.

Ameerika ja Euroopa.  Ajaleht Politico andmetel toimusid konfliktid ka pisiasjades. Trumpi ja von der Leyeni kohtumise avalikule osale kutsus ajakirjanikud Euroopa pool,  kuid ameeriklased nõudsid kohtumise eel turvakaalutlustele viidates kutsutud ajakirjanike nimekirja. Euroopa teatas, et sellist nõudmist ei ole varem keegi esitanud. Ameerika jäi nõudmisele kindlaks ja tulemuseks oli Euroopa ajakirjanike kohtumisele mittelubamine.

Taas vene spioonid. Šveitsi ajalehe Tages-Anzeigeri andmetel pidas politsei augustis Davosis kinni kaks Vene spiooni, kes plaanisid pahategu tulevasel majandusfoorumil. Üks spioonidest esines torumehena!