Mis on hea ja mis on halb

31/08/2022

Mida otsustavad EL-i välisministrid Venemaa viisade kohta?

Kas olla või mitte olla? Täna algab Prahas EL-i välisministrite kohtumine, kus otsustatakse venemaalaste viisade üle. Tagaseljaarutelu sel teemal jätkus ka eile: Prantsuse välisministeeriumi juht ütles, et oluline on teha vahet Putini toetajate ja oligarhide (kelle suhtes kehtivad juba isiklikud sanktsioonid) ja „Venemaa kodanike, loomeinimeste, üliõpilaste, ajakirjanike" vahel, kes ei vastuta sõja eest.

Reinsalu loogika. Eesti välisminister Urmas Reinsalu ei ole Prantsusmaa ja Saksamaa positsiooniga rahul ning ütles Brüsseli ajalehele Politico: «Inimesed ei ole sellised, et sadakond kilomeetrit läände liikumine  muudab nende maailmavaate ja arusaama sellest, mis on hea ja mis on halb.” Poola, Soome ja Balti riigid esitavad täna alternatiivse kava "Vene kodanike voolu drastiliseks vähendamiseks EL-i ja Schengeni alale". Kohtumise muude teemade hulgas on EL-i poliitika Aafrikas.

Pealtkuulamine Kreekas. Euroopa Parlament arutab neljapäeval, 8. septembril spetsiaalselt selleks loodud Pega komitees poliitiliste murrangutega ähvardavat "Kreeka Watergate'i" - Kreeka salateenistuste tegevust poliitikute ja ajakirjanike telefonide pealtkuulamise vallas.

Foto: EU2017EE Estonian Presidency / Flickr (CC BY 2.0)