Mida teeb Euroopa Liit Ukraina sõja eest põgenenud inimeste saatuse kergendamiseks?
Pagulased. Euroopa Liidu justiits- ja siseministrid kogunesid Brüsselisse kahepäevasele kohtumisele, mis on pühendatud loomulikult Ukraina sõjale ja selle sõja tagajärgedele. Ukraina naaberriikide piire on juba ületanud üle miljoni põgeniku ning Euroopa Liit arutab 2001. aastal Balkani sõja eest põgenenute kaitseks vastu võetud ajutise kaitse direktiivi aktiveerimist: Ukrainast saabuvad põgenikud saavad kohe õiguse elada ja töötada Euroopa Liidus, samuti juurdepääsu eluasemele ja meditsiiniteenustele tähtajaga üks aasta koos pikendamisvõimalusega. Üksikasju ja probleeme on palju, sealhulgas näiteks Ukraina valuuta Euroopa Liidu valuutaks konverteerimise probleem.
Macroni kõne. Prantsusmaa president mõistis kolmapäeva õhtul rahva poole pöördudes hukka Putini „alatu sõja“ Ukraina vastu ja lisas, et ei katkesta suhtluskanaleid Venemaa presidendiga, lootes veenda teda vaenutegevust lõpetama.
Õigusriik. Brüssel avaldas kolmapäeval juhised õigusriigi põhimõtteid rikkuvate Euroopa Liidu riikide, eelkõige Poola ja Ungari trahvimise mehhanismi rakendamiseks.
Foto: revzack / OpenClipArt (CC Zero 1.0)