Millise seisukoha võtab EL Taiwani suhtes? Kas teised riigid tunnustavad meie CO2-kohustusi?
Askeldus Taiwani ümber. Sel ööl lendas rühm europarlamendi saadikuid Taiwanile, et kohtuda riigi presidendi ja peaministriga – mis tõenäoliselt vihastab Pekingit: Hiina peab Taiwani enda territooriumiks ega salli ametlikke kontakte temaga kui iseseisva riigiga. Hiina ütles, et kui visiit toimub, kahjustab see tõsiselt EL-i ja HRV suhteid; Hiina riiklik ajaleht Global Times kutsus Euroopa Parlamenti üles "lõpetama USA välisministeeriumi heaks töötamine".
Samal ajal Glasgow's. Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen reklaamib kliimatippkohtumisel ideed kehtestada täiendav tollimaks impordile riikidest, kes ei hooli CO2 heitkoguste vähendamisest (või hoolivad, kuid mitte piisavalt). EL kavatseb von der Leyeni sõnul sellised tariifid kehtestada "aeglaselt, kuid kindlalt" – et ettevõtted, kes ei pea ostma CO2 saastekvoote, ei saaks seda eelist ära kasutada. Jutt on muu hulgas terasest, rauast, tsemendist, alumiiniumist, väetistest ja elektrist.
Meeleavaldused Poolas. 30-aastane poola naine jäi rasedaks ja suri, kuna arstid kõhklesid kaua abordi tegemisel meditsiinilistel põhjustel – range seaduse tõttu, mis keelab aborte, välja arvatud intsesti, vägistamise ja tõsise terviseohu korral. Sedapuhku läksid poolakad taas protestimeeleavaldustele.
Foto: Heeheemalu / Wikipedia Commons (CC BY-SA 4.0)