Kas Euroopa lepib kokku selles, kuidas gaasi hindu alandada? Mida peaksime kosmoseprogrammidega tegema?
Borrelli etteheited. EL-i peadiplomaat Josep Borrell pöördus Brüsselis EL-i liikmesriikide saadikute poole ja heitis muu hulgas ette nende aeglust: «Teie aruanded saabuvad mõnikord liiga hilja. Peate olema valmis töötama 24 tundi ööpäevas. Niipea kui midagi juhtub, teavitate mind. Ma ei taha lugeda ajalehtedest, nagu praegu, seda, mis kuskil juhtus, kuid teie delegatsioon ei öelnud midagi... Pean olema maailma kõige informeeritum inimene."
Jälle gaasi kohta. EL-i energiaministrid kohtuvad Prahas, et taas arutada üle-euroopalisi meetmeid üha tugevneva gaasikriisiga võitlemiseks.
Elu Marsil? Venemaa Ukraina-vastase sõja üks ettenägematu aspekt on rahvusvaheliste kosmoseprogrammide, iseäranis Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) ExoMarsi programmi aeglustumine. Kui sõda poleks olnud, oleks kulgur kuu aega tagasi Kasahstani territooriumilt teele lastud, et uurida, kas Marsil on kunagi elu olnud. Järgmine aken kulguri startimiseks on 2026. aastal, lisaks otsib ESA Roskosmose asemele uut partnerit – ilmselt saab selleks USA agentuur NASA.
Sel ajal NATO-s. Täna toimub Brüsselis NATO kaitseministrite kohtumine. Peamine päevakorrapunkt on õhutõrjesüsteemide saatmine Ukrainasse, et kaitsta Ukraina infrastruktuuri Venemaa rakettide eest.
Foto: European Space Agency / Flickr (CC BY 2.0)