„Euroopa Parlament lihtsurelikele“ 10. Raha pole, aga teha tuleb

21/03/2024

Rubriigi "Euroopa parlament lihtsurelikele" uus video. Hoonete renoveerimine – "mis me nüüd teeme?"

Jana Toom: "Tallinn, Lasnamäe, Pae park. Need on uued majad, neid ei ole vaja renoveerida. Need on vanad, nad vajavad renoveerimist. Kes hakkab sellega tegelema? Ilmselt korteriühistud. Kas tuleb mingisugune riigiabi? Ütleksin, et see on köömes. Miks nii? Sest Euroopa Parlament kiitis hiljuti heaks nn hoonete renoveerimise direktiivi, et vähendada CO2 heitmeid. Direktiivi kitsas koht on see, et sellega ei kaasne rahastus. Teades seda, Eesti valitsus siiski toetas direktiivi ELi nõukogus.

Kui ma käisin Euroopa Liidu asjade komisjonis Riigikogus seda direktiivi arutamas, koalitsiooni saadikud vaatasid mulle otsa ja küsisid: "Mis me nüüd teeme?" Ega mul, sõbrad, vastust ei ole. Minu küsimus on: miks te seda toetasite?

Mida annab teha nüüd? 2025. a. peab Euroopa Komisjon tulema välja finantseerimismehhanismiga. Nii et Eesti, Eestist valitud eurosaadikud ja Eesti valitsus peavad hoidma silma selle peal, et sealt ikkagi tuleks selle ambitsiooni täitmiseks meile raha. Vastasel juhul me hakkame ei saa."

Vaadake "Euroopa Parlament lihtsurelikele" kas siinYouTube'is või Facebook'is.