„Euroopa Parlament lihtsurelikele“ 08. Brüsseli rändtsirkus

14/03/2024

Rubriigi "Euroopa parlament lihtsurelikele" uus video. Kas Euroopa Parlament on Brüsselis või Strasbourgis?

Jana Toom: "Euroopa Parlamenti on meil kombeks kritiseerida. Tihtilugu on see kriitika vägagi tabav. Brüssel, Brüssel, karjuvad kõik. Tegelikult Euroopa Parlament asub ju Strasbourgis, sest Euroopa Liidu aluslepingute kohaselt just Strasbourg on Euroopa Parlamenti tööpaik.

See on suhteliselt väike prantsuse linn, 270 tuh elanikku. Kogu see kupatus sinna lihtsalt füüsiliselt ei mahu. Kompromisslahendus on see, et kolm nädalat kuus me töötame Brüsselis ja kord kuus reisime Strasbourgi, pidades seal maha plenaaristungi. Mida see tähendab praktikas? 705 saadikut, vähemalt 705 assistenti, vähemalt 2000 kõikvõimalikku nõunikku ja abilist kord kuus reisivad Brüsselist Strasbourgi, heites muidugi tee peal meeletus koguses CO2, mille vastu Euroopa Liit võitleb.

See on päris kurnav praktika. See rändtsirkus sõidab niimoodi aastaid. Parlament on seisukohal, et peame piirduma ühe linnaga, aga prantslased on vastu, sest esiteks see on nendele auasi ja teiseks see auasi toob riigikassasse päris kopsaka summa. Tundub, et see rändtsirkuse praktika jätkub paraku ka edaspidi."

Vaadake "Euroopa Parlament lihtsurelikele" kas siinYouTube'is või Facebook'is.