„Euroopa Parlament lihtsurelikele“ 07. Seitse eestlast 20 komisjoni peale

11/03/2024

Rubriigi "Euroopa parlament lihtsurelikele" uus video. Kas seitse Eesti saadikut saavad katta kõik Euroopa Parlamendi komisjonid?

Jana Toom: "Eelmine kord rääkisime komisjonidest, mida on Euroopa Parlamendis kokku 20. Nende seas on päris olulised, nagu Majanduskomisjon, Sotsiaalkomisjon, Keskkonnakomisjon, Transpordikomisjon, Kalanduskomisjon, Haridus- ja Kultuurikomisjon, kus ei ole ühtegi Eesti esindajat.

Samas on meil kaks inimest Siseturukomisjonis, kolm Väliskomisjonis, kolm Kodaniku õiguste komisjonis, kolm Energeetika- ja tööstuskomisjonis. Miks käib see mõttetu dubleerimine olukorras, kus seitse saadikut, kui igaüks võtab endale 3 komisjoni, saaks ilusasti katta kõik 20?

Minu teooria on see, et peale valimisi õhk on paks, emotsioonid on laes, oleme üksteise peale tigedad ja pole sugugi koostööaldid. Selleks ajaks, kui emotsioonid vaibuvad, rong on juba läinud. Ma väga loodan, et järgmine kord Eesti eurosaadikud suudavad omavahel kokku leppida, kuidas katta kõik olulised komisjonid, lähtudes Eesti huvidest, mitte isiklikest ambitsioonidest. See on väga tähtis, kuna meid on nii vähe. Ainult seitse."

Vaadake "Euroopa Parlament lihtsurelikele" kas siinYouTube'is või Facebook'is.