„Euroopa Parlament lihtsurelikele“ 05. Tõld, kõrvits ja EL-i nõukogu

04/03/2024

Rubriigi "Euroopa parlament lihtsurelikele" uus video. Kuidas heade kavatsuste tõld muutub vahel poliitiliseks kõrvitsaks.

Jana Toom: "Nagu keskööl Tuhkatriinu tõllust saab kõrvits, vahest muutuvad kõrvitsateks Euroopa Parlamendi poolt heakskiidetud direktiivid. Ja see kõrvitsaks muutumine leiab aset Euroopa Liidu nõukogus. Sest Euroopa Parlamendi liikmete ja liikmesriikide ambitsioonid on omavahel teravas vastolus.

Viimane selline näide on kurikuulus hoonete renoveerimise direktiiv, mille kohaselt ka Eesti peab nüüd hakkama renoveerima maju. Selle "projekti" maksumus on umber 30 mlrd. Raha selleks Euroopa Liit ei anna. Euroopa Parlament kiitis direktiivi heaks teadmisega, et Euroopa Liit rahastab seda kasvõi osaliselt. Aga lepiti kokku teistmoodi.

Kuidas täpselt see arutelu kulges, pole teada, aga kaugel pole see päev, kui mõni meie minister ütleb: oi-oi, Brüssel väänas meile käsi, me olime vastu. Aga tedmiseks: ükski kõrvits ei kasva Euroopa Liidu nõikogus ilma selleta, et kõik liikmesriigid, ka Eesti, oleksid selle heakskiitnud."

Vaadake "Euroopa Parlament lihtsurelikele" kas siinYouTube'is või Facebook'is.