Euroopa Parlament lihtsurelikele 02. Arv omab tähtsust

22/02/2024

Rubriigi "Euroopa parlament lihtsurelikele" uus video. Mille poolest erineb Euroopa Parlament Riigikogust ja miks arv omab tähtsust?

Jana Toom: "Euroopa Parlamendi töökeeleks on halb inglise keel, mida veel nimetatakse "eurospeak". Mu lemmik väljend selles eurospeak'is on "variraportööride kokkutulek", eesti keeles ei kõla see nii hirmuäratavalt, inglise keeles on aga täitsa õudne: shadows meeting.

Midagi müstilist siin ei ole, see on lihtsalt üks koosolek, milles võtavad osa ühe raporti variraportöörid ja pearaportöör. Iga poliitiline grupp ehk fraktsioon määrab ühe oma saadiku selleks, et töötada ühe raporti kallal. Kõik meie raportid, mida Parlament võtab vastu, on poliitiline kompromiss. Mitte nagu Riigikogus, kus koalitsioon sõidab opositsioonist teerulliga üle.

Kui rääkida arvudest, siis ainult selle koosseisu algusest on mul 18 vari- ja kolm põhiraportit mis on juba Parlamendi poolt vastuvõetud. Hetkel on töös veel kolm, mida võetakse vastu enne selle koosseisu lõppu. Mõnel Eestist valitud saadikul on seitse korda vähem.

On muidugi tähtis vaadata ka seda, kui palju sinu raportitest lõppude lõpuks jõuavad direktiividesse. Minu raportite puhul on see suhe 50/50."

Vaadake "Euroopa Parlament lihtsurelikele" kas siinYouTube'is või Facebook'is.