Euroopa Parlament lihtsurelikele 01. Kuidas mõõta eurosaadiku tööd?

22/02/2024

Uus rubriik "Euroopa Parlament lihtsurelikele" on lühivideote sari, milles eurosaadik Jana Toom üritab selgitada, kuidas see salapärane süsteem töötab. Alustame kõige lihtsamast - millega mõõta eurosaadiku tööd.

Jana Toom: "Millal Te viimati tundsite ennast võhikuna? Pean tunnistama, et minuga see oli aastal 2014, kui sattusin Euroopa Parlamenti ja mul polnud õrna aimu, kuidas see asjandus üldse töötab. Kui ma vaatan inimeste küsimusi oma töö kohta, mul on tunne, et võhikuid ümberringi on ikka üksjagu. Ärge Jumala eest solvuge, see on ka minu tegemata töö.

Aga nüüd ma üritan selgitada. Kuidas mõõta Euroopa Parlamendi liikme tööd? Minu arvates on üksainus kriteerium: see on raportite arv. Sest raportid on need, millest kasvavad hiljem välja Euroopa Liidu direktiivid, mis väga otseselt mõjutavad ka Eesti elu.

Mõni minu kolleeg vaidleb sellele vastu: ei-ei, raportite arv on tühiasi, peamine on "töö kuluaarides", kus sa räägid inimesi, veenad neid ja kuidagimoodi suunad Euroopa Liidu arengut. Mina vaidlen vastu: üks ei välista teist, sa võid rääkida kuluaarides sama hästi ja sama aktiivselt ning samas teha ka seda tööd, mille eest maksumaksja, ka Eesti maksumaksja, maksab sulle palka."

Vaadake "Euroopa Parlament lihtsurelikele" kas siinYouTube'is või Facebook'is.