Euroopa menüü

09/12/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras kohtumised, mis toimuvad ja ei toimu.

"Loetud sentimeetrid". Just nii palju on Ungari juhi Viktor Orbáni sõnul jäänud lepinguni, mille järel Ungari ja Poola vabastavad blokeeringust Euroopa eelarve. Tõsi küll, selline kokkulepe peab hakkama meeldima ka kõigile teistele liikmesriikidele.

Lõunasöök Borisega. Suurbritannia peaminister Boris Johnson on täna Brüsselis, et lõunasöögi ajal arutada Ursula von der Leyeniga EL-iga sõlmitud vabakaubanduslepingu väljavaateid. Euroopa pealäbirääkija Michel Barnier usub, et Brexit jääb kokkuleppeta.

Kohtamine Aafrikaga. Euroopa ja Aafrika Liidu juhtide videotippkohtumine lükati teist korda edasi, "kuna selles osaleda soovivate riikide juhtide arv on väike".

Väljasõit tsooni. Prantsuse Euroopa asjade minister Clément Beaune teatas, et on homoseksuaal ja sugugi seda ei häbene. Ta lubas sõita järgmise aasta alguses Poola "LGBT-vabasse tsooni", et toetada seal elavaid erineva seksuaalse orientatsiooniga inimesi.