Vaktsineerimiskavad

04/12/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa eelarve ja vaktsineerimine.

Poola on valmis. Kui Euroopa eelarve blokeeritakse, saab kannatada Poola - talle antakse vähem raha. Poola ametnik, kes kohtus Brüsselis Euroopa volinikega, ütles, et tema riik on valmis kompromissiks. Poola lõpetab eelarve blokeerimise, kui Euroopa Komisjon koostab “seletava deklaratsiooni”, et õiguse ülimuslikkuse põhimõte rikkumise all (selle rikkumise eest on plaanis trahvida, sealhulgas Poolat) mõeldakse ainult EL-i fondide rahaliste vahendite väärkasutamise juhtumeid. Kas Brüssel sellega nõustub, on teine küsimus. Euroopa Komisjoni paneb muretsema näiteks Poola kohtute sõltumatus ja pole fakt, et seda saab siduda Euroopa rahaga.

Vaktsiin. Belgia ja Prantsusmaa on välja töötanud vaktsineerimiskavad. Belgias algavad vaktsineerimised jaanuaris ning on tasuta ja vabatahtlikud. Kasutatakse viit vaktsiini , kokku 22 miljonit annust. Prioriteetsed rühmad: hooldekodude elanikud ja töötajad, üle 65-aastased, riskirühma kuuluvad patsiendid, olulisel majanduslikul ja sotsiaalsel positsioonil olevad inimesed ja alles pärast seda - ülejäänud täiskasvanud elanikkond.

“Meie koomiline teleseriaal.” Just nii kirjeldas Brüsseli ajalehe Politico jaoks Brexiti läbirääkimisi üks EL-i saadik. Taaskord toimub neil läbirääkimistel mingi segane värk: osapooled justkui leppisid kokku peaaegu juba kõiges, kuid arvamused läksid jälle lahku, samal ajal "kell tiksub".