Eurosaadik, kes armastab pereväärtusi ja homopidusid

02/12/2020

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras skandaal Ungari konservatiiviga, vaktsiin ja keerulised suhted NATO-s.

Seks, narkootikumid ja pereväärtused. Nädalavahetusel reageeris Brüsseli politsei hirmsale mürale, mis kostis politseijaoskonna lähedal asuvast koretrist rue des Pierres-il. Nagu selgus, korteris käis täie hooga orgia kahekümne mehe osavõtul ning kõik rikkusid sotsiaalset distantsi. Üks meestest üritas kasutades äravoolutoru põgeneda ja teatas kinnipidamise ajal, et on Euroopa Parlamendi liige. Mehe juurest leiti ecstasy-tablett. Geipidude fänniks osutus ungarlane József Szájeriks: 59-aastane, neljas ametiaeg Euroopa Parlamendis, konservatiivse partei Fidesz asutaja, Viktor Orbáni kaaslane ja Ungari põhiseaduse muudatuste vaata et peaautor, nende muudatuste kohaselt perekond on mehe ja naise liit ning pereväärtused on pühad. Tasub lisada, et Szájeri naine on Ungari konstitutsioonikohtu kohtunik. Szájer väidab, et uimasti oli talle poetatud, kuid juba astus parlamendiliikme kohalt tagasi ja vabandas eneseisolatsiooni režiimi rikkumise pärast.

Vaktsiinijaht. Kolmapäeval kiitis Ühendkuningriik heaks koroonaviiruse vaktsiini ja seda mitte kodumaiselt tootjalt AstraZeneca, vaid välismaiselt tootjalt BioNTech/Pfizer. Esimesed vaktsiiniannused on Suurbritannias saadaval järgmisel nädalal. Lähipäevil võib sama vaktsiini heaks kiita ka Euroopa Ravimiamet.

USA Türgi vastu. USA välisminister Mike Pompeo ründas teisipäeval toimunud NATO välisministrite virtuaalsel kohtumisel oma Türgi kolleegi, süüdistades Türgit muu hulgas koostöös Venemaaga. Vastuseks süüdistas türklane ameeriklast muu hulgas selles, et USA meelestab EL-i riike Türgi vastu.