Yana Toom: Savisaare ametist kõrvaldamine on katse tühistada kaalukat mandaati

Kommenteerides Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist kõrvaldamist ütles Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, et Savisaarega seostatav korruptsiooniskandaal on tema arvates suureks puhutud.

Tänases Eesti Ekspressis avaldatud intervjuus ütles Toom: „Ma olen töötanud aasta aega Tallinna linnavalitsuses. Kusjuures ma olin just selles valdkonnas, kus tegeleti koolide renoveerimisega, kust käisid läbi need Tuulbergid ja muud vennad. Pole mingisugust probleemi kunagi olnud, et keegi tuleks pakkuma või paluma, et tühistage see hange, teeme teise. Teades, kuidas Edgar elab ja kui pühendunult ta töötab, ei usu ma neid süüdistusi. Tallinna sadamaga pole see asi võrreldav. Kui vaatame Hiiumaa kaarti, siis vist umbes kolmandik saarest on sadamajuhtidel kokku ostetud. Hundisilma taluga võrreldes, millest me üldse räägime?“

Eurosaadiku arvates oli Tallinna linnapea vastane kampaania algusest peale läbi mõeldud: „Pole päris normaalne, et kuskil Lahemaa metsades on kogemata kell üheksa hommikul terve kari piltnikke põõsa all. Milleks seda sõud vaja oli? Tulla relvastatud meestega linnavalitsusse. Kas nad tõesti arvasid, et Merike Martinson (Tallinna abilinnapea) hakkab ukse tagant tulistama? Ma saan aru, ma olen ise ajakirjanik olnud. Jah, kui tuttav tuletõrjuja helistab, et kuule, üks vend siin hakkab maja katuselt alla hüppama, tule tee reportaaži. See on üks asi. Aga kui nii tegutseb kaitsepolitsei, on see midagi muud. Vastas on ühe jalaga mees! Mis te nalja teete!“

Asjaolu, et Savisaare ametist kõrvaldamise otsusega sisuliselt tühistatakse kaalukat mandaati, on Toomi arvates hämmastav. Viimastel valimistel sai pealinna linnapea 25 057 valija häält.

„Üldiselt aga kogu märul Keskerakonna ümber on tõenäoliselt suunatud partei lõhenemisele ja järgnevale hävitamisele. Täpselt sedasama oleme näinud ka Rahvaliidu puhul. Samas aga kogemus ongi selleks, et sellest oma õppetunde saada,“ ütles Toom.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga