Yana Toom reitingutest: halb emotsioon on teod varjutanud, kuid olen optimistlik

ERR küsis Keskerakonna juhatuse liikmelt Yana Toomilt, miks Keskerakonna reiting endiselt langeb.

Pärast Euroopa Parlamendi valimisi on kõige enam kasvanud Reformierakonna toetus – see on tõusnud kuue protsendi võrra 32-le protsendile. Keskerakonna reiting on aga kolme protsendi võrra kahanenud. Kui mais toetas Keskerakonda 22 protsenti, siis juunis 19 protsenti valijatest. Nii selgub ERR uudistetoimetuse tellitud küsitlusest, mille viis läbi Turu-Uuringute AS.

„Igal reitingul on kaks koostisosa: üks on emotsioon ja teine n-ö tegude pealt,” kommenteeris Yana Toom. “Emotsioon on halb – see EKREga koalitsioon ei suutnud ennast kuidagi pöörata positiivsele emotsioonile tänu EKRE retoorikale ja kõigele, mida me näeme. Aga kui me räägime tegudest, siis alles hiljuti, võib-olla paar-kolm viimast nädalat, hakkasid tulema uudised, et ministrid midagi teevad, käivad, arutavad, teevad ettepanekuid. Eks see vajab natuke aega. Paraku see sisekliima oli nii halb, kõikvõimalikud konfliktid varjutasid igasuguse konstruktiivse tegevuse isegi kui see leidis aset.

Nii et selles mõttes oleksin pigem optimistlik. Kui inimesteni jõuab arusaam, et tehakse tööd, lahendatakse probleeme, eks siis ka reiting pöörab kasvule.Aga muidugi see emotsioon – see vist jääb püsima kauaks.“

 

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga