Yana Toom: Ratas suudab konflikte lahendada, Ossinovski aga alles õpib

24. juunil osales Euroopa Parlamendi liige Yana Toom Raadio-4 saates „Osobõi vzgljad“ („Eriline vaatevinkel“), kus ta muuhulgas rääkis ka olukorrast Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas. Saade tervikuna on järele kuulatav siin:

Yana Toom kommenteeris Urve Palo ministri ametist lahkumist ja sotsidemokraatide ridadest väljaastumist: “Usun, et asi on sisemises konfliktis ja selles, et Urve on väsinud. See on normaalne: poliitika on emotsionaalselt kurnav. Muidugi see, kui üks erakonna võtmeisikutest lahkub parteist mõni kuu enne valimisi, ei ole sellele erakonnale eriti hea. ”

Saatejuht Artur Aukon tuletas meelde selle sammu eellugu: võitluses sotsiaaldemokraatide juhi tooli pärast toetas Urve Palo Jevgeni Ossinovskit, öeldes, et tema vastane Indrek Saar sobiks EKRE pigem esimeheks. “Mulle torkas silma, et Ossinovski ei vastanud sümmeetriliselt,” märkis Euroopa Parlamendi liige.“ Vähe sellest, et ta ei toetanud Urve Palot, tegi ta talle avalikult etteheiteid. Võib-olla astus Urve Palo mingitest sotsiaaldemokraatidel paika pandud eetilistest piiridest üle, kuid kui sind kaitstakse, siis on ikka mõistlik seda inimest toetada. Kõiki konflikte saab lahendada. Selles mõttes võrdlen Ossinovskit ja Ratast viimase kasuks: Jüri suudab konflikte lahendada, Ossinovski aga alles õpib.”

Yana Toom sooviks näha sotsiaaldemokraate 2019. aasta valimiste järel loodavas koalitsioonis: “Kui me räägime vene vähemuse huvidest, siis meil lihtsalt pole paremaid liitlasi kui sotsiaaldemokraadid”.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga