Yana Toom: olen kahe käega von der Leyeni ettepaneku poolt

Postimehe palvel andsid Eesti seitse eurosaadikut oma hinnangu Ursula von der Leyeni 27. mail Brüsselis peetud ettekandele, milles ta tutvustas Euroopa Komisjoni ettepanekuid aastate 2021-2027 ELi eelarvekavandi ja taaskäivitamise fondi osas. “Lühidalt – olen kahe käega poolt, kuid mõistagi tuleb asjad selgeks läbi rääkida,” ütles Yana Toom.

“Pikemalt – vastab tõele, et üksinda mitte ükski liikmesriik edukat kriisist ei välju,” jätkas ta. “Meie majanduse edu pant on ühisturg, ning kui me ei suuda mõelda suurelt, jääme kaotajaks – maailmas käib majandusjõu ümberjagamine.

Arvestades Eesti senist finantsdistsipliini saavad paketi tingimused meile olema päris soodsad. Nendele aga, kes nurisevad, et nüüd hakkab eestlane maksma kinni itaallaste võlad, tuletaks meelde, et ka kriisist räsitud Itaalia on netto-maksja, kusjuures nende panus on suurusest kolmas.

Ja viimane. Sügavad kriisid vajavad julgeid otsuseid. Me meelsasti naudime selliste otsuste vilju, sest nii ELi kui NATO loomine on julgete otsuste tulemus. Ärgem palun pisendagem seda perspektiivi, mis avaneb meile praegu.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga