Yana Toom Nord Stream 2-st: pall on venelaste käes, projekt ei jää lõpetamata

Lugedes Saksamaa juhtpoliitikute avaldusi ja Eesti meedia pealkirju hakkab silma, et ollakse nagu soovmõtlemise lõksus, kommenteeris eurosaadik Yana Toom olukorda EPL-i jaoks.

Kas tõesti keegi usub, et hiigelprojekt, mille valmisehitamisega on ka majanduslikult arvestatud, jääb sootuks tegemata? Ja seda olukorras, kui on ehitada veel ainult 150 kilomeetrit? Selleks peab ikka väga sinisilmne olema.

Hetkel on pall venelaste käes. Neile on antud võimalus asju klaarida. Sellest, milline saab olema reaktsioon, sõltub ka soovitud suhtumise muutmine. See võib vabalt väljenduda ka teisiti – tehnilistes detailides, lepingu sisus, isiklikes sanktsioonides. Aga mitte selles, et merre jääb vedelema kasutu toru.

Mina olen alati olnud Nord Streami poolt, olen seda ka praegu. Parlamendis ei ole ma sel teemal sõna võtnud sel lihtsal põhjusel, et ei kuulu nendesse komisjonidesse, mille liikmed saavad antud teemal plenaaril sõna. Küll olen oma positsiooni selgelt väljendanud hääletustel, EL-Venemaa delegatsiooni istungitel, fraktsioonis ja ka meedias.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga