Yana Toom: lahenduseks on kohustuslik maskide kandmine

Euroopa koroonasügis algas piiride sulgemisega. ETV saates “Välisilm” kommenteerib teemat ka Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom.

Koroona tõttu piiride sulgemise küsimuses püüab Brüssel küll reegleid ühtlustada, kuid kuna Euroopa Komisjonil ei ole terviseküsimustes mandaati, võivad valitsused Brüsseli ettepanekute lihtsalt vilistada. “Ainuke, millele saab apelleerida, on terve mõistus ja seda Euroopa Komisjon ka teeb”, ütleb Yana Toom. “Ja siin on abiks Saksamaa, kes on praegu Euroopa Nõukogu eesistujaks ning see ongi koht, kus oleks võimalik kokku leppida. Usun, et see on tehtav, aga meil on hästi jonnakad riigid, näiteks Ungari, mida me just eile petitsioonide komisjonis arutasime. Selle liidrid lihtsalt kasutavad pandeemiat, et tugevdada oma isiklikku võimu. Muidugi oleks Ungariga väga raske kokku leppida. Siiski saab Ungarit ühiselt survestada.”

Yana Toom toob ka näite: “Meie Ungari saadik ei jõudnud eile kohale, sest Orban pani piirid kinni – mitte ainult sisse- vaid ka väljasõiduks, ja kui sul pole diplomaatilist passi, siis välja ei lasta. Diplomaatilise passi taotlemine aga võtab aega.”

Millised meetmed on efektiivseimad? Yana toomi arvates peab siiski maske kandma. “Ütlen naisterahvana, et meeletult hoiad kokku huulepulga pealt. Kuid ilma naljata, vaatame Belgiat: seal oli väga selge kasvutrend… siis tulid kohustuslikud maskid ja haigestumiste kasv peatus. Meie inimesed ei kanna maske, kui sa tuled tänavale maskiga, vaadatakse sind nagu oleksid haige, justkui oleks sul silt “koroona”. Tegelikult on see normaalne ja päriselt töötabki. Arvan, et lahenduseks ongi kohustuslik maskide kandmine ja ka testid.”

Vaata saadet “Välisilm” siin.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga