Yana Toom „Esimeses stuudios”: lähen pronkssõduri juurde ka ise, aga mitte 9. mail

„Saade jääks poolikuks, kui ma ei küsiks ikkagi läheneva 9. mai kohta. Kas laupäeval peaks pered Aljosha juurde laskma?” küsis Johannes Tralla 6.mail ETV saates „Esimene stuudio“. Küsimuse esitas ta Euroopa Parlamendi saadikule Yana Toomile. „Mis tähendab „laskma“? Takistusi tegema ei peaks, aga peaks tegema selgitustööd,et ei ole mõistlik 9.mail kõigil korraga sinna minna. Ma kujutan ette, et inimesed sinna tulevad, aga mitte nii suur mass nagu tavaliselt. Lähen ka ise, aga mitte 9. mail,“ vastas Toom.

„Mis võiks toimuda ühe vene inimese hinges, kui nelgid on peos ja kui politseinik seisab seal väravas ja ütleb, et vot ei saagi minna?” päris saatejuht. „Keegi ei ütle,et sinna ei tohi minna. Kui seal on MuPo kohal, siis ainult selleks, et tuletada inimestele meelde, et 2 pluss 2,“ ütles Yana Toom.

Saates räägiti veel sellest, kuidas mõjutab Saksamaa konstitutsioonikohtu otsus Euroopa majanduse taastumist, kas Ida-Virumaa vajab õlitehast või paistab Brüsselist mõni rohelisem plaan, kuidas läheb Jüri Ratase valitsusel.

Saadet võib vaadata siin.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga