Yana Toom Al Jazeera telekanalis: kodakondsusetus on Eesti ja Läti tohutu probleem

20. märtsil osales Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom ülemaailmse telekanali Al Jazeera ingliskeelse versiooni saates „Stream“. Saate teemaks oli mittekodanike probleem Eestis ja Lätis.

Yana Toom selgitas, mil moel on Eesti ja Läti mittekodanikud oma õigustes piiratud ning mis probleemidega peavad silmitsi seisma. Muuhulgas arutati eesti ja läti keele õppimisega seonduvaid probleeme, kohalike venelaste lojaalsust ning poliitilist õigusetust. Yana Toomi kõrval osalesid saates pedagoog ja ettevõtja Olga Procevska, ajakirjanik Inga Springe (mõlemad Lätist) ning Moscow Times’i toimetaja Jonathan Brown.

„Saame küll vaielda eesti ja läti keele õppimise üle, aga siin Brüsselis räägitakse EL-i kodanikest, mitte rahvuslikust identiteedist. See on Eesti ja Läti probleem: meil ei ole endiselt poliitilist rahvust, räägime vanamoodi eestlastest ja mitte-eestlastest. Brüsselis aga ei käi jutt etnilistest rühmadest, vaid kõikest eurooplastest,“ sõnas Yana Toom.

Al Jazeera on ülemaailmne telekanal peakorteriga Dohas (Katar). Ingliskeelse kanali vaatajaskonda moodustab ligemale 220 milj. peret enam kui sajas riigis. Telesaade „Stream“ on eetris neli korda nädalas.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga