Toom: Mulle on vastukarva, milliste võtetega Savisaare vastased kampaaniat tegid

“Kui Savisaart Keskerakonna juhiks ei valita, siis erakonna reiting langeb. See on siililegi selge,” tsiteerib  europarlamendi saadik Yana Toomi sõnu Pealinn.

“Mulle on vastukarva, milliste võtetega kampaaniat tehti,“ märkis Toom. „Eesmärk ei tohiks pühitseda abinõu. Me tahame kõik oma erakonnale head. Ma pole kunagi salastanud, et olen seadnud ennast Savisaare toetuseks. Ma olen kindel, et erakonale on vaja just Savisaart.”

Erakonna esimeheks kandideerinud Yana Toom ütles kongressi sõnavõtus, et samal ajal kui Keskerakonna Narva ja Ida-Viru juhid promovad erakonnas põlvkonnavahetust, ei tahtnud nad kaua ühtegi uut noort tulijat enda valimisnimekirjadesse. Ta pidas silmas Riigikogu liiget, noort põllumajandusettevõtjat Martin Repinskit, keda Toomil õnnestus enda sõnul vaid suurte pingutustega valimisnimekirja suruda.

Enne oli Toom ajakirjanik. Ta rääkis, et teab, kuidas luuakse meediafooni, kuidas jutu sisu asemel filmitakse jalaproteesi, ja kuidas Savisaart laimavad uudised asuvad nädalate viisi esikülgedel. “Ühel pool noor, edukas ja terve, teisel aga Edgar Savisaar, kes vajab kiiremas korras puhkust,2 ütles Toom. “Selline on peavoolumeedia kuvand. Savisaare vastases kooris on Hans H. Luige Delfi, ja Ekspress, riiklik ERR ja IRLi kallakuga Postimees, kes mõistagi keegi ei toeta KE poliitikat.”

Viimasel ajal on olnud Toomi sõnul kaks uuringut, Saar-Polli uuring ja turu-uuring, mille tellis Eesti Ekspress. “Keskerakonna toetajad soovivad mõlemas uuringus üksmeelselt Savisaare toetamist,” märkis Toom. “Mis juhtub erakonna reitinguga, kui Savisaart KE juhtima ei valita – see langeb. See on siililegi selge.”

Valitsusse pääsemine on Toomi sõnul väärt vaid paar kolm ministriportfelli, see on kõik. “Paari kolme erakonnakaaslase ambitsioonid,” võttis ta kokku. “Mina nii ei arva, me ei saavuta Savisaareta enamust Tallinnas. Vastandudes Savisaarele Ida-Virumaal, Narvas jne püütakse säilitada status quod ja seista vastu põlvkondade vahetusele, mida nad mujal promovad. 17 Savisaare pooldajat tõid 73 000 häält, 14 mandaati. Teistel on väiksemad tulemused ja kogemus. Seega perspektiiv pole roosiline. Me seisame koalitsioonijärjekorras kusagil IRLi taga. Kui me muutume 2-3 perifeerse poliitiku erakonnaks, meid süüakse ära. See, et me pidasime ilma Edgarita vastu, ei olnud erakonna aseesimeeste teene. Rahvusvahelises olukorras on Eesti valitsus kui lasteaiarühm. Me näeme rumalad välja. See on põlvkondade vahetuse otsene tulemus. Lapsik peaminister ei vea välja.”

Toomi sõnul pole meil Savisaareta kriisi ajal pole ühtki tõsiseltvõetavat poliitikut. “Savisaar suutis luua Eesti suurima erakonna,” märkis Toom. “Tal on ainsana strateegiline arusaam, kuidas viia majandus tupikust välja. Mitte-eestlaste kaasamine on ES isiklik teene.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga