Toom: ma ei tea, kes Süüria keemiarünnaku toime pani

Yana Toom, autor: ERR

Europarlamendi saadik Yana Toom (KE) ütles, et Süüria keemiarünnak on kohutav tragöödia, ent tema ei tea, kes selle toime pani.

Toom ütles Marko Mihkelsoni (IRL) Facebookis esitatud kriitikale vastates, et ta ei ole vastutustundetu poliitiline selgeltnägija ja ei loobi süüdistusi.

“Erinevalt Marko Mihkelsonist, mina ei ole vastutustundetu poliitiline selgeltnägija. Mina ei tea, kes eilse rünnaku toime pani – täpselt nii, nagu seda ei tea Federica Mogherini, Donald Trump, Benjamin Netanyahu või Marko Mihkelson ise. Ja ma pean lubamatuks süüdistuste loopimist poliitilise reaalsuse konstrueerimiseks ning toetan rahvusvahelist uurimist,” kommenteeris Toom.

“Keemiline rünnak Idliibis on tohutu tragöödia, ja selle süüdlased peavad kahtlemata astuma kohtu ette ning kandma karmi karistust,” märkis Toom.

“Olles kohtunud president Assadiga kolmel korral võin julgelt öelda – ta on kõike muud, kui rumal. Ning eilne rünnak tõi talle kõike muud, kui kasu. Otse vastupidi – see lisab argumente Assadi vastastele ja õõnestab tema positsioone veelgi,” lisas eurosaadik.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson mõistis rünnaku Idlibis teravalt hukka ja soovis kuulda Yana Toomi arvamust juhtunu kohta.

Otselink uudisele ERR portaalil: http://www.err.ee/588325/toom-ma-ei-tea-kes-suuria-keemiarunnaku-toime-pani

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga