Toom kolleegidele Euroopa Parlamendis: kas kavatsete hakata Venemaaga sõdima?

Eilsel Euroopa Parlamendi istungil avaldas Yana Toom kahetsust, et tema kolleegid kasutasid Oktoobrirevolutsiooni 100. aastapäevale pühendatud arutelu Venemaa demoniseerimiseks.

Arutelu, mille algatas Rahvapartei fraktsioon ning mis kandis nimetust “1917. aasta totalitaarse bolševistliku  revolutsiooni pärand“ andis Euroopa Parlamendi liikmetele võimaluse meenutada kõike: alates Stalini repressioonidest ja küüditamisest kuni liiduvabariikides toimunud venestamise ja Varssavi paktini välja. Seda kõike muidugi viitega kaasaegsele Venemaale.

Oma sõnavõtus Toom ütles, et isegi Kreml otsustas sel aastal 1917. aasta sündmuste aastapäeva mitte tähistada. Vaatamata sellele, märkis ta, otsustasid Euroopa Parlamendi liikmed kasutada saja aasta eest toimunud sündmusi  ettekäändena Venemaa suhtes karmide avalduste tegemiseks.

Toomi sõnul on  Oktoobrirevolutsiooni näol tegemist palju keerulisema nähtusega, kui võiks järeldada plenaaristungil kõlanud sõnavõttudest. „EL ja Venemaa suhetes on niigi palju komplikatsioone. Kolleegid, kas me  ei peaks keskenduma päevakajalisemate probleemide lahendamisele?”

“Kõik me siin saalis oleme poliitikud. Ja poliitikud peavad tundma sõnade väärtust. Ja kui me ei kavatse ülehomme Venemaa vastu sõtta minema, siis peame jätma vähemalt mõningase ruumi võimaliku dialoogi taastamiseks. Kahjuks ei aita tänane arutelu selle eesmärgi saavutamisele kaasa,” sõnas Euroopa Parlamendi liige lõpetuseks.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga