Toom: Keskerakonna linnapeakandidaat Tallinnas peaks olema Kõlvart

TALLINN, 22. veebruar, BNS – Keskerakondlasest Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom leiab, et erakond peaks esitama oma linnapeakandidaadiks
Tallinnas praeguse abilinnapea Mihhail Kõlvarti.

“Kuna Keskerakonna selge soov on võita valimised Tallinnas, tuleb lähtuda sellest, kes võimalikest kandidaatitest mitte ainult ei saa linnapea tööga hakkama, vaid ka toob rohkem hääli. Seega järgmine loogiline samm oleks Mihhail Kõlvarti ülesseadmine linnapea kandidaadina,” ütles Toom kolmapäeval BNS-ile.

“Kui see peaks juhtuma, saab Mihhail kindlasti arvestada minu toetusega,” lubas Toom.

Keskerakonna nõukogu valis esmaspäeval Kõlvarti erakonna esinumbriks Lasnamäe linnaosas, lükates samas tagasi ettepaneku toetada esinumbrina erakonna eelmist esimeest Edgar Savisaart. Mustamäe esinumbriks valiti samas praegune tegevlinnapea Taavi Aas.

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab ütles kolmapäeval BNS-ile, et erakonna Tallinna nõukogu jätkab linnaosade esinumbrite nimetamist oma  järgmistel koosolekutel ning tõenäoliselt tuleb nende hulgast ka linnapea kandidaat. Kandidaatide valimise protsess võiks lõpule jõuda märtsi lõpus
– aprilli algul, ütles Aab.

Toom tunnistas kolmapäeal BNS-ile, et oleks nõus ka ise Tallinna linnapeaks kandideerima, kuid tema hinnangul erakond teda sellele kohale ei esita. Küll aga märkis Toom, et tõenäoliselt pakub erakond talle esinumbri positsiooni Põhja-Tallinna linnaosas. Toom ei öelnud, kas ta nõustub selle ettepanekuga.

Mihhail Kõlvart on Tallinna abilinnapea hariduse, kultuuri, noorsoo, spordi ja integratsiooni alal.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga