Toom Kaljulaidi vahejuhtumist Müncheni konverentsil: see on häbematus, kuid president reageeris suurepäraselt

19. veebruaril algas telekanalis „Rossija 1“ linastuv populaarne telesaade „Pühapäeva õhtu Vladimir Solovjoviga“ Müncheni välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaidiga aset leidnud vahejuhtumi arutelust. Konverentsi esimese paneelarutelu moderaator Financial Times vastutav toimetaja Philip Stephens ei tundnud Eesti Vabariigi Presidenti ära.

„See daam soovib esitada küsimuse… Oleks tore, kui Te ütleksite, keda Te esindate,“ ütles Stephens poodiumilt, kui Kaljulaid tõstis käe, et esitada arutelus osalejatele küsimus.

„Tänan, ma olen Kersti Kaljulaid, Eesti president,“ ütles ta enda tutvustuseks.

Vladimir Solovjov tsiteeris, tema sõnul, Lääne tegelikku suhtumist meie riigipeasse: „Kui moderaator, kelleks on Financial Times ajakirjanik, lubab endale niivõrd üleolevat ja nürimeelset suhtumist, siis see on kuidagi…“ Solovjovi meelest reageeris president säravalt. „Tubli! Väärikas vastus. Helge peaga kaunitar,“ ütles Vene saatejuht.

„See on loomulikult häbematus,“ kirjeldas juhtunut saate külaline Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, “teda tuntakse vähe, ta sai alles hiljuti presidendiks. Reageeris aga suurepäraselt. Meie eelmine president, kui teda kutsuti president Hendrikuks, rebis pahameelepuhangus enda küljest lahti kõik need „päitsed“ ja lahkus otse-eetris, nii et tema [Kaljulaid] on selles mõttes tubli.“

Solovjov avaldas soovi korvata proua presidendile ebameeldivaid hetki: „Ma olen heameelega nõus tegema temaga intervjuud ning seda Vene vaatajale näitama. Usun, et meil oleks tõesti huvitav temaga vestelda ja teda kuulata“.

Yana Toom aga ei andnud Solovjovile erilist lootust: „Kardan, et Eesti poliitiku jaoks on intervjuu Vene telekanalile poliitiline enesetapp.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga