Tasuta õigusabi jätkub septembris

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi büroos lõppes tasuta õigusnõustamise esimene hooaeg. Tasuta juriidiline nõustamine jätkub septembris.

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo koostöös Inimõiguste teabekeskuse juristidega on korraldanud tasuta õigusnõustamist selle aasta 22. jaanuarist. Selle aja jooksul on nõustamisel käinud ligi 300 inimest, umbes kolmandik neist – Ida-Virumaal toimunud juriidiliste väljasõidukonsultatsioonide ajal.

„Elu on näidanud, et nõudlus professionaalse juriidilise nõustamise järele on meeletu. See tõestab veelkord, et juurdepääs sellistele teenustele Eestis on piiratud ning seda eeskätt mitte-eestlastele. Vaatamata sellele, et tasuta juriidilise nõustamise teenust reklaamitakse võrdselt nii eesti, kui vene keeles, seitse klienti kümnest on vene keelt kõnelevad inimesed,“ kommenteerib oma algatust Yana Toom.

Populaarsemateks küsimusteks juristidele on olnud lapsele elatisraha väljanõudmine, võlaõigus, kohtutäiturite tegevus, maksundus. On sagenenud pöördumised pensioni arvestuse ja tööõiguse küsimustes.

Tasuta õiguskonsultatsioonid Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi büroos jätkuvad septembris.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga