«Otse Postimehest»: Yana Toom annab hinnangu valitsuse 100 päevale

“Tahaks nagu kiita koduerakonda, aga väga välja ei tule,” andis oma hinnangu valitsuse 100 päevale Keskerakonna juhatuse liige ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom Postimehe stuudios 7. augustil.

Kui tema arvates ka “see kuvand, mis on meedias, et valitsus midagi ei tee, muudkui klaarib EKRE lollusi, tegelikult ei vasta tõele. On päris mitu asja ära tehtud, aga samas see vaht, mis seda saadab, et lase seda ära märkida.”

Valitsuse positiivsed saavutused on Toomi sõnul perevägivallaga võitlemise kava ja meetmed renditööjõu orjatööks muutmise vastu. Samas märkis Yana Toom, et selles valitsuses ta ei näe neid läbimurdeid, mida poleks võimalik saavutada teise koalitsiooniga. “Mulle ei meeldi see seltskond, mul on päris raske, olles selle koalitsiooni osa, olla Europarlamendis, sest ma pean pidevalt tegema inimestele selgitustööd,” nentis ta.

Saatejuht märkis, et Keskerakonna reiting on vabas languses, ning küsis, mis aitaks sellest olukorrast välja pääseda. “Tuleb vist saata inimestele (koalitsioonile) selge signaal, et lõpetage see jama ära! Asi pole retoorikas, asi on väärtustes. Ma arvan, et karikas on täis,” vastas Yana Toom.

Mis oleks tema jaoks parim võimalik koalitsioon? “Selline koalitsioon, kus Keskerakond ei oleks olukorras, kus me oleksime pidanud pidevalt klaarima ära oma koalitsiooni partnerite lollusi ja iga päev lugema välismeedias igasugust jama enda kohta.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga