Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi büroo jätkab tasuta õigusabi osutamist

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi büroo jätkab tasuta õigusabi osutamist. Tasuta juristide vastuvõtt käib käesoleva aasta 22. jaanuarist, mis ajast nõustamisel on käinud ligi 150 inimest ja huvi teenuse vastu ei näita kahanemismärke.

„Elu on näidanud, et nõudlus professionaalse juriidilise nõustamise järele on meeletu. See tõestab veelkord, et juurdepääs sellistele teenustele Eestis on piiratud ning seda eeskätt mitte-eestlastele. Vaatamata sellele, et tasuta juriidilise nõustamise teenust reklaamitakse võrdselt nii eesti, kui vene keeles, seitse klienti kümnest on vene keelt kõnelevad inimesed. Selles valguses on raske nimetada millekski muuks kui rumaluseks uue valitsuse soovimatust tõlkida seadused vene keelde ning lihtsustada sellega mitte-eestlaste juurdepääs juriidilisele teenusele,“ ütleb Yana Toom, kelle büroo korraldab tasuta õigusabi osutamist nii Tallinnas, kui Ida-Virumaal.

Populaarsemateks küsimusteks juristidele on lapsele elatisraha väljanõudmine (sealhulgas on tulnud juurde juhtumeid, kui elatisraha nõutakse välismaal elavalt lapsevanemalt), pärandiõigus, omandi jagamine, võlaõigus, kohtutäiturite tegevus, maksundus. On sagenenud pöördumised pensioni arvestuse, tööõiguse, omandireformi ja sundüürnike küsimustes. Samuti tuntakse huvi võimaluste vastu tuua Ukrainas ja Venemaal elavad sugulased Eestisse.

Tasuta õigusabi Tallinnas

Tallinnas toimub tasuta juristide vastuvõtt igal neljapäeval kella 9 kuni 12 ning kella 15 kuni 17 Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos, aadressil: Šveitsi Maja, Roosikrantsi tn 11, Tallinn. Ühe juriidilise konsultatsiooni pikkus on 30 minutit. Vajalik on eelregistreerimine telefonil 672 0311 (esmaspäeviti kella 9 kuni 12).

Tasuta õigusabi Ida-Virumaal

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo korraldab tasuta juristide väljasõidukonsultatsioone ka Kohtla-Järvel ja Narvas.

Järgmised tasuta õiguskonsultatsioonid Kohtla-Järvel toimuvad reedel, 17. aprillil 2015 kella 13 kuni 18 Kohtla-Järve Linnavalitsuse ruumides, Keskallee 19.

Tasuta õiguskonsultatsioonid Narvas toimuvad laupäeval, 18. aprillil 2015 kella 10 kuni 15 kultuurikeskus „Geneva“ ruumides, Võidu tn 2.

Juristi vastuvõtule Ida-Virumaal saab registreeruda sel neljapäeval, 16. veebruaril kella 9 kuni 17 telefonil 672 0311.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga