Võrdsus aastaks 2058

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest.  Täna on päevakorras Brexit ja Valgevene.

Lõputu Brexit. EL-i ja Ühendkuningriigi vabakaubanduslepingu läbirääkimised pidid lõppema reedel, kuid need jätkuvad. Ursula von der Leyen ja Boris Johnson rääkisid laupäeval telefonitsi ning nõustusid, et probleeme on veel  palju. Kuidas neid lahendada, on ebaselge: pooled ei kavatse oma seisukohti loovutada.

Mitte selles elus. Naiste palgad on EL-is endiselt madalamad kui meestel, lõhe väheneb, kuid aeglaselt. Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni analüüsi kohaselt saavutatakse selle jätkumisel sooline palgavõrdsus EL-is alles 2104. aastal. Erinevates riikides kulgeb protsess erineval viisil: Belgias saabub võrdsus juba 2028. aastal, Saksamaal alles aastal 2121 ja Eestis 2058. aastal.

Diplomaatiline sõda. Vastuseks Valgevene eliidi esindajate suhtes kehtestatud sanktsioonidele tühistasid Valgevene ametivõimud väliskorrespondentide tööload, kutsusid tagasi Poola ja Leedu suursaadikud ning käskisid nende riikide saatkondadel Minskis vähendada diplomaatiliste töötajate arvu. See kõik ajendas EL-i välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli ütlema, et “Valgevene katsed tabada mõnda EL-i liikmesriiki Euroopa Liitu ei nõrgenda”.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga