“Veto või surm”

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Schengen, trahvid ja prognoosid.

Uus kord piiridel. Pärast terrorirünnakuid veenab Prantsusmaa EL-i partnereid, et Schengeni leping tuleb ümber teha, muuseas tugevdada politseijõududega välispiiri. Seni tugevdab Prantsusmaa oma piiri – sõjaväe- ja politseinike arv on seal kahekordistunud.

Trahv ebademokraatliku käitumise eest. Euroopa Parlament ja EL-i Nõukogu on kokku leppinud: Euroopa eelarvest tehtavad mahaarvamised hakkavad sõltuma riigi poolt õiguse ülimuslikkuse põhimõte järgimisest. Nüüd on karistusmehhanism olemas, küsimus on selles, kas seda saab edukalt rakendada. Muide, õiguse ülimuslikkuse põhimõtet rikkuvad riigid, peamiselt Poola ja Ungari, võivad lepingut blokeerida; nagu kirjutas Twitteris üks Poola aseminister: “Veto või surm”.

Uuendatud prognoos. Neljapäeval esitas Euroopa Komisjon uue majandusprognoosi. Selle eksperdid usuvad, et EL taastub pandeemia majanduslikest tagajärgedest 2022. aastal. Tuleval aastal kasvab majandus 4,1% (juulis ennustati 6,1%), 2022. aastal – 7,8%.

 

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga