Varsti reeglid kõigile

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras reisimine Euroopa Liidus ja Taivani.

Reisitingimuste ühtlustamine. Euroopa Komisjoni esindav siseturu volinik Thierry Breton andis lubaduse avaldamaks juba lähiajal soovitused kõikidele EL-i riikidele, ühtsetest reisipiirangutest, mis koroonaga seotud. Eelkõige on see märk Ungarile, kes sulges piirid kõigile, välja arvatud Poolast, Tšehhi Vabariigist ja Slovakkiast pärit reisijatele – see teguviis on vastuolus EL-i eeskirjadega.

Tšehhi-Hiina skandaal. Tšehhi senati spiiker Miloš Vystrčil käis ametlikul visiidil Taivanis ja teatas parlamendi kõnepuldist (J. Kennedy kuulsa Berliini kõne põhjal): “Olen taivanlane!” Hiina välisminister Wang Yi lubas anda sellele teole vastuse. Slovakkia asus kaitsma Tšehhi Vabariiki, rõhutades, et sellised ähvardused Hiinalt kui EL-i partneriigilt on vastuvõetamatud. Veel ei ole infot, kas Taivani skandaal annab tagasilöögi ka EL-i ja Hiina suhtlemise tasandil.

Meie mees Brüsselis. Eesti saadikuks EL-is sai 55. aastane diplomaat Aivo Orav (pildil), kes on varasemalt olnud Eesti Vabariigi suursaadik Poolas, Türgis, Aserbaidžaanis, Liibanonis, Makedoonias ja Montenegros.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga