Välissuhete tippkohtumine

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras valmisolek tippkohtumiseks ja aruanne Eesti kohta.

Tippkohtumise päev. EL-i juhid kogunevad täna pärastlõunal Brüsselisse, et arutada peamiselt välispoliitikaga seotud elutähtsade teemade üle: suhted Türgiga, olukord Vahemerel, suhted Hiinaga, olukord Valgevenes (sanktsioone Lukašenko režiimi vastu blokeerib Küpros, kuna selle riigi arvates EL ei reageeri Türgi käitumisele piisavalt teravalt) ja Navalnõi mürgitamine. “Sisemiste” teemade hulgas, mis paratamatult tippkohtumisel esile kerkivad, on strateegiline autonoomia, õiguse ülimuslikkuse põhimõte ja uus rändepakett.

Eesti üksikasjalikult. Euroopa Komisjon on oma veebisaidil avaldanud aruande õiguse ülimuslikkuse kohta kõikides riikides, kaasaarvatud Eesti. Peamised järeldused meie kohta: kohtusüsteem töötab hästi; lobistide tegevus ei ole reguleeritud; informaatorid pole korralikult kaitstud, seevastu ajakirjanikud on kaitstud hästi; korruptsioonivastane võitlus toimub tasemel.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga