Valgevene, Honduras või Iraak?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras sanktsioonid ja Sahharovi preemia.

Õiguse ülimuslikkuse põhimõte, kus sa oled? Euroopa Ülemkogu, Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi läbirääkimised õiguse ülimuslikkuse põhimõttet rikkunud riikide trahvimisest algasid eile ja edenevad esialgu vaevaliselt. Pooled tegid endale teineteise positsioonid selgeks, kuid kõigile sobivat otsust pole näha. Euroopa Parlament soovib, et see otsus ei oleks “hambutu”.

Isiklikud sanktsioonid. Brüsseli ajalehe Politico teatel leppisid EL-i välisministrid eile kokku kuue venelase, ühe Venemaa ettevõtte ja isiklikult Aleksandr Lukašenko sanktsioonide nimekirja lisamise. Küll aga Türgi osas otsustati võimalikud sanktsioonid EL-i detsembrikuu tippkohtumiseni edasi lükata. Samal ajal naasis Türgi laev Kreeka vetesse (türklased peavad neid enda omaks) ja 22. oktoobrini hakkab gaasimaardlat (ka seda peavad türklased omaks) arendama, mis ohustab uue eskaleerumisega Vahemerel.

Sahharovi preemia. Sel aastal on Euroopa Parlamendi mõttevabaduse preemiale kolm kandidaati: Valgevene demokraatlik opositsioon, Hondurase ökoaktivistid ja Mosuli peapiiskop. Võitja kuulutatakse välja 22. oktoobril.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga